Coursing

Bodovací závod Louny 4. srpna 2007

Velmi "zajímavý" a poučný závod jak po stránce technické i organizační...

Dlouho jsme uvažovali, zda na tento závod pořádaný českým coursingovým klubem (CCC) pojedeme. V tento den jsme totiž měli být již v Rudné, kde začínal náš týdenní pobyt - v rámci Coursing campu s MSC. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit. Ale musím říci, že na tuto akci již nikdy více. Coursingová dráha byla postavena v rámci prostoru místního cvičáku. Organizace byla více než zmatečná. Začátek akce se o hodinu zpozdil. A to nehodlám komentovat některé výkřiky organizátorů, okamžitě si přijďte nahlásit kohoutkové výšky psů- kdo je zde nemáte apod. Jednání opravdu ryze ukázkové, a to opravdu nepovažuji svou osobu za z cukru.

Dráha byla postavena také velmi zajímavě. Nepovolené úhly, pes běžel už běžel do killu, kde na něj čekali jeho majitelé, a pak cvrnk a v ostrém úhlu se střapec vracel zpět odkud přišel do prostoru. Inteligentní pes, samozřejmě když už běží za střapcem do cíle a najednou mu prudkce sekne a zase běží kolmo pryč od pána, ví, že se střapec vrátí zase do konkrétního místa, takže se rozhodně nežene v plné rychlosti zase pryč.. Tady také začli Rhettovi problémy spojené s coursingem. Proto apeluji na všechny ostatní majitele psích závodníků, opravdu špatně postavená dráha, Vám může psa úplně zkazit. Proto si velmi dobře rozmyslete, na kterou dráhu svého psa pustíte. Výsledek 164bodů a 2. místo. První místo zaslouženě obsadil Falco š. k., který se danou dráhou nedal zmást a běžel naplno. Za feny Gerhardova Holy. Jinak gratulujeme k prvním dvoum splněným licenčním běhům sestřičce Audře, která běhala na vedlejší tréninkové licenční krátké dráze a přestože se asi třikrát zamotala do lana, běžela jako opravdový profík.

| Autor: administrator | Vydáno dne 04. 08. 2007 | 1889 přečtení | Počet komentářů: 365 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek