Louisianští leopardí psi

Oficiální standard plemene louisianský leopardí pes

Zde naleznete oficiální standard plemene..

Země původu: USA, Luisiana

Využití: Jako pes dobytkářů, dřevorubců, společenský pes, hlídací a strážní pes.

Celkový vzhled: Střední až větší velikosti, dobře osvalený, elegantní, silný, činorodý a velmi vytrvalý.

Temperament: Nezávislý s obranářskými vlohami, teritoriálními pudy. Může se projevovat agresivně. Plachost na vodítku se nepovažuje za bázlivost, ale za rezervovanost vůči cizím.

Velikost: Psi 55,8-66 cm, feny 50,8-60,9 cm.

Srst a zbarvení: Délka srsti by měla být krátká až středně dlouhá.

Barva: leopardí se dává přednost a může být modrá, šedá, černá, játrová, červená, bílá a skvrnitá. Znaky mohou být černé, bílé, tříslové, červené nebo žlutohnědé. Jednobarevné zbarvení je přijatelné černé, žluté, červené a čokoládové.

Hlava: Mohutně stavěná s dobře vyvinutými lícemi. Mozkovna střední délky, široké temeno s dobře vyjádřeným stopem. Tlama by měla být silná, hluboká a přibližně stejně dlouhá jako mozkovna měřená od stopu k týlnímu hrbolu, široká v nasazení a při pohledu zepředu by se měla zužovat.

Chrup: Skus silný, nůžkový. Klešťový skus je přijatelný. Velmi žádoucí je kompletní chrup, ale zlomené zuby se nepenalizují.

Oči: „Skleněným“ očím se dává přednost, třebaže oči mohou být libovolné barvy nebo kombinace barev. Oči nemusejí být stejné barvy a jedno nebo obě oči mohou být také různobarevné.

Uši: Měly by být krátké až středně dlouhé s nasazením na úrovni nebo těsně pod úrovní temene hlavy. Přednost se dává správně zavěšeným uším s vnitřním okrajem ucha těsně přiléhajícím k líci. Uši složené dozadu jsou přijatelné.

Krk: Svalnatý a dobré délky.

Hrudní končetiny: Délka hrudních končetin 50-60 % celkové výšky psa v kohoutku. Plece dobře uložené směřují dozadu, pažní kost dobré délky. Hrudní končetiny postaveny středně široce a tlapy nejsou vtočeny dovnitř ani vytočeny ven.

Trup: Hřbet silný a dobře osvalený, rovný a středně dlouhý. Hrudník hluboký, dosahuje pod lokty, široký, s dobře klenutými žebry. Spodní linie přiměřeně stoupá směrem ke slabinám.

Pánevní končetiny: Záď střední délky až delší a přiměřeně skloněná. Ocas nasazen středně vysoko až vysoko. Kolena dobře úhlená a hlezna postavená nízko u země. Hlezna při pohledu ze zadu nejsou vbočená ani vybočená.

Tlapy: Silné a střední délky. Dobře vyvinutá kůže mezi prsty. Paspárky mohou být přítomny nebo mohou být odstraněny. Nejsou-li odstraněny, měly by být stejné.

Pohyb: Plynulý a nenucený, prozrazující činorodost. V klusu je přípustné řádkování.


| Autor: administrator | Vydáno dne 01. 01. 2008 | 4012 přečtení | Počet komentářů: 318 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
30.06.2015: D-ream litter - narozeno 8 kluku 2 fenky

05.06.2015: D-ream litter Očekáváme štěňátka. Awaiting pups.

23.11.2014: Nejaktuálnější informace o nás na facebooku https://www.facebook.com/MyZahirKennel
Anketa
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Hlavní menu

Redakční systém v PHP.