Disc Dog Frisbee soutěž Nymburk

Autor: administrator <lalybela(at)centrum.cz>, Téma: Frisbee, Vydáno dne: 26. 05. 2008

V neděli za horkého slunečného počasí jsme s Rhettem vyrazili na jeho první oficiální frisbee závod..

Jednalo se o závody klubu Discdog v Nymburce a účast byla veskrze mezinárodní, na hřišti bylo možno vidět nejen Čechy a Slováky, ale také Poláky a Slovince. Závody probíhaly v sobotu i v neděli, ale já Rhetta přihlásila pouze do nedělních soutěží v Dog dartbee a Mini distance. Abych ve všem také nejela jen sama, navezla jsem do frisbee soutěží manuálně zručného pánečka:)

Po příjezdu nás čekalo první překvapení v podobě nedošlé přihlášky. Díky skvělé organizaci a vstřícnosti jsme ale vše brzy vyřešili a šli se s Vláďou bez psů rozcvičit na hřiště.. no rozcvičit.. ehm ehm:) Po prohlédnutí startovního pole jsme si dali jasný cíl - Alespoň nebýt poslední!

První probíhala soutěž v dog dartbee, kde se hází na terč. V prvním kole to bral Vláďa sportovně - vždyť je to jen zábava a tak v něm naházel nejvíce bodů. V druhém kole to bylo již pod tlakem prvního výkonu poněkud horší. Ale třetí kolo to dorovnalo. Rhettík v něm bohužel neustál jeden hod, který by byl za padesát bodů. Pokud by tento hod ustál, měl by postup do semifinále jistý. Fotku z tohoto hodu si můžete prohlédnout pod článkem. Snažil se seč mohl udržet frisbee alespoň tlapkami a dosáhnout na něj tlamou.. bohužel se mu to nepodařilo. Přesto s Vláďou skončili s 80 body na úžasném 21. místě z 40 soutěžících, mezi nimiž nechyběli mistři Evropy, což je na první závody skvělý výkon.

Začátky v soutěži minidistance byly poněkud horší. Vláďa již zjistil, že to uházet s Rhettem lze a tak se snažil až moc..:) V prvním kole naházel pouhých 1,5 bodů, protože nezvládal povzbuzovat Rhetta a zároveň dobře házet:) Nakonec ale v posledním kole, kde jsme si rozdělili role:), kdo slyšel mé halekání na Rhetta nezapomene:), naházel skvělých 9 bodů a zařadil se tak s 10,5 body na skvělé 29. místo z 39 závodníků. Cíl, který jsme si tedy dali společně ráno, byl více než splněn. Prostě příště se musí méně snažit v obou kolech:) A my všichni jsme se spokojeně odebrali k domovu. Jediná negativa celého dne byla Desirčina tlapka, kterou si rozřízla o sklo.

Všem závodníkům a organizačnímu výboru děkujeme za příjemně strávený den se skvělou atmosférou a těšíme se na další závody!

Za krásné fotečky moc děkujeme skvělému fotografovi Pavlu Humpolcovi dostupné z http://hacko.kdekoliv.cz/

Příprava.. pán odhazuje vodítko

aaa... go!

aaa... běžím

A... mám ho!

Z lásky k frisbee... musím ho udržet!

Udržím ho?!?