Our males

Firstmate Šumící křídla - Rhett

Our first catahoula - great patchwork stud dog - darling Rhett. Multi champion and multiwinner, but not only show dog, but too great go dog with excellent drive and first of all my "first mate". Many thanks Rhett that we could meet you. I love you very much.Pedigree name: GrCh. Firstmate Šumící křídla
Born: 17th November 2004
Registration number: Nreg/LC/110/2004/06
Bite: scissor bite
Colour: chocolate - patchwork
Eyes: both clear blue
Crest height: 60 cm
Weight: 33 - 35 kg
Dame: Peggy
import, HD 0/0
Sire: Crawdads Toledo
import, HD 0/0
propably the best catahoula in Europe, Czech champion, 2x Best in Group, 9x BOB, Club champion

Titles:

Grand champion of Slovak republic
Champion of Czech republic
Champion of Slovak Republic
Czech club junior champion
Czech club champion
Club winner
National winner
Winner of Prague
Czech Champion of Champions LC 2007


Candidate:

Champion of Hungary
Club champion of Slovak republic

Titles:

1x CAJC
15x CAC
2x res. CAC
10x BOB
BIG III. place


Coursing:

Coursing club winner 2007
Czech coursing winner 2007
Moravian champion 2007
Czech second champion 2007


Exams:

Basic obedience exams:
ZOP
ZZO
Coursing licence 2006Rhett je můj vytoužený vymodlený pes. Po různých nepříjemných peripetiích s mojí fenkou, jsem se začala porozhlížet po nějakém zdravotně nezatíženém, aktivním plemeni, se kterým bych mohla pracovat a nemusela se obávat, že mě brzy opustí. Tím jsem se také chtěla odpoutat od neustálého sledování své fenky, které rozhodně neprospívalo mě ani jí.
Do leopardů jsme se okamžitě zamilovali a netrvalo dlouho než jsme si domů přivezli modrookého drobečka, kterému jsme dali jméno, které ho vystihovalo – Rhett, podle hlavního hrdiny románu Severu proti Jihu, piráta, prorážeče bariér, šarmantního ale v závěru čestného zloděje s charakterem.
Rhett je velmi temperamentní pracovitý pes. Prakticky k jakékoli činnosti, ke které jsem ho postavila tu pro mne s nadšením dělal. To co ho ale nadchlo nejvíce je jakákoli činnost spojená s aportováním. Je schopen pro míček či frisbee udělat prakticky cokoli, dokonce i odmítnout kolečko uherského salámu, protože v tu chvíli ho rozhodně nezajímá. V současné době se věnujeme jeho výstavní kariéře, coursingu, frisbee a loveckému výcviku. Dále pak jezdíme s Rhettem na koloběžce (scootering), kole (bikejoring) a běžkách (skijoring). Samozřejmě děláme i nějaké výlety, kde Rhett pracuje na postroji. Nějakou dobu jsme zkoušeli a věnovali se i flyballu, agility a pasení kraviček. Více o našich aktivitách se můžete dočíst v dalších odkazech.
Rhett je nedůvěřivý vůči cizím lidem, ale známé nadšeně vítá. Má rád děti a je vůči nim velmi trpělivý. Své území (byt, auto, zahradu, naše věci) si neohroženě a pečlivě hlídá.

| Autor: administrator | Vydáno dne 17. 01. 2009 | 1263 přečtení | Počet komentářů: 5019 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
NEWS
06.07.2009: We are planing new litter, for more info please contact me!

26.05.2009: All pups have their new homes!!

23.03.2009: Pups are three weeks old, have new pictures and still some looking for new home!
Grafické menu

Redakční systém v PHP.